stockholm

Kontakta oss

Har du frågor eller vill veta mer om projektet är du varmt välkommen att kontakta oss:

SIOS

Julio Fuentes, projektledare
Tfn: 070-538 29 59
E-post: julio.fuentes@sios.org

Erica Stensson, projektassistent
Tfn: 076-185 75 55
E-post: erica.stensson@sios.org

Styrgrupp

Arbetsförmedlingen
Niclas Josephson
E-post: niclas.josehpson@arbetsformedlingen.se

Hörselskadades Riksförbund
Agneta Österman
E-post: agneta.osterman@fs.hrf.se

Länsstyrelsen i Stockholms län
Anne Öster
E-post: anne.oster@lansstyrelsen.se

Migrationsverket
Bengt Gradin
E-post: bengt.x.gradin@migrationsverket.se

Stockholms läns landsting
Mehrnaz Aram
E-post: mehrnaz.aram@sll.se

Stockholms stad
Marita Johansson
E-post: marita.s.johansson@stockholm.se


Referensgrupp

Dyslexiförbundet FMLS
Inger Rålenius
E-post: inger.ralenius@dyslexi.org

Synskadades Riksförbund, SRF
Cecilia Ekstrand
E-post: cecilia.ekstrand@srf.nu